Piękny uśmiech Panny Młodej może opromienić wszystkich gości weselnych. Jednak aby pojawił się na twarzy, musi być spełnionych kilka warunków. Po pierwsze, dobry humor. Po drugie, swoboda – mimo towarzyszącego stresu. Po trzecie, pewność, że sam uśmiech prezentuje się naprawdę dobrze. Inaczej istnieje ryzyko, że Panna Młoda będzie starała się go wstydliwie skryć przed wszystkimi wokół. O to, aby uśmiech wyglądał atrakcyjnie, warto zadbać już sporo wcześniej, odpowiednio pielęgnując zęby samodzielnie oraz poddając się specjalistycznym zabiegom.

Zabiegi dla zębów przed ślubem

Oczywiście podstawowym warunkiem pięknego uśmiechu jest właściwe dbanie o zęby na co dzień i regularne odwiedzanie dentysty. Gdy zaniedba się zęby przez dłuższy czas, trudno będzie to nadrobić na kilka tygodni przed ważną uroczystością. Jeśli jednak uśmiech jest zdrowy i zadbany, to przed samym ślubem można dodatkowo go upiększyć pomocą kilku zabiegów.

  1. Skaling zębów – czyli oczyszczanie zębów z nagromadzonego kamienia nazębnego. Osad i kamień niekorzystnie wpływają nie tylko na wygląd, ale i na zdrowie zębów i dziąseł. Warto ten zabieg wykonywać regularnie i w miarę możliwości poddać mu się przed ślubem, aby odświeżyć i rozjaśnić uśmiech.
  2. Założenie licówek – to już trochę większe zdrowotne przedsięwzięcie. Licówki pozwalają wyregulować kształt zębów i uzupełnić ubytki. Ślub może być dobrą motywacją do wykonania tego zabiegu z zakresu stomatologii estetycznej, jednak warto zrobić to z pewnym wyprzedzeniem, najpóźniej na kilka tygodni przed dniem ślubu.
  3. Wybielanie zębów – bo szkoda byłoby, aby przy śnieżnobiałej sukni ślubnej uśmiech wyglądał… żółto. Oczywiście suknia nie musi być koniecznie biała, może mieć różne odcienie – np. w salonie sukien ślubnych w Łodzi można znaleźć kreacje w kolorze kremowym, ecru, pudroworóżowym. Ale przecież to nie kolor zębów powinien być dla Panny Młodej argumentem przy wyborze sukienki. Wybielanie laserowe jest metodą szybką i skuteczną. Pozwala osiągnąć bardzo satysfakcjonujący efekt utrzymujący się przez kilka miesięcy.

Ślub to jedno z najważniejszych w życiu wydarzeń. Jest uwieczniany na zdjęciach i filmach i wypominany do końca życia. Warto prezentować się w tym dniu pięknie, bo wtedy i radość z tego wydarzenia przyjdzie łatwiej i naturalniej. Zapraszamy więc do naszego gabinetu, w którym postaramy się zadbać o to, aby uśmiech w dniu ślubu był nie tylko przepiękny, ale przede wszystkim szczery!