Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane w naszym gabinecie pytania. Jeżeli, chciałbyś o coś zapytać, koniecznie zadzwoń do nas, udzielimy wyczerpującej odpowiedzi.

W jakim wieku po raz pierwszy zabrać dziecko do lekarza stomatologa?

Najlepszym okresem będzie od 16 do 20 miesiąca, ponieważ można już sprawdzić stan mlecznego uzębienia dziecka, a dodatkowo, świadome już dziecko ma okazje oswoić się z gabinetem stomatologicznym, zabiegami, jakie się w nim wykonuje oraz narzędziami. Pozwoli to wzbudzić u malucha pozytywne odczucia związane z gabinetem stomatologicznym.

Jak często powinny odbywać się kontrole profilaktyczne?

Zalecamy, aby gabinet stomatologiczny odwiedzać minimum dwa razy w roku. Pół roku to wystarczający okres na rozwinięcie się stanu zapalnego lub próchnicy w jamie ustnej, w tym czasie lekarz stomatolog może wykryć problem wystarczająco szybko, aby móc zareagować, mały problem można naprawić łatwiej, szybciej, taniej i bezboleśnie. Powinniśmy pamiętać o profilaktyce.

Jak często szczotkować zęby?

Zęby najlepiej myć po każdym posiłku, oczywiście zdajemy sobie sprawę, że to graniczy z cudem. Coraz częściej jemy w biegu, na mieście, po drodze, jednak absolutne minimum to mycie zębów dwa razy dziennie, a będzie dobrze, jeżeli będą Państwo szczotkować zęby 3 razy dziennie. Dodatkowo w trakcie dnia zaleca się stosowanie gum do żucia (jednak tych bez cukru) oraz nici dentystycznej, jest to alternatywa, która pomoże nam w ciągu dnia zachować czysty uśmiech i świeży oddech.

Czy częste mycie zębów niszczy szkliwo?

Mycie zębów nie niszczy szkliwa, pod warunkiem, że robimy do prawidłowo. Ważne jest, aby używać szczoteczki z miękkim włosiem oraz nie naciskać nią zbyt mocno na zęby. Zaleca się również raczej szczotkowanie ruchem okrężnym i pionowym niż poziomym.

Czy mogę wykonać całościowe leczenie kanałowe podczas jednej wizyty w gabinecie?

Może Pani, w naszym gabinecie dysponujemy specjalnym mikroskopem dentystycznym, który pozwala na dokładne czyszczenie kanałów zębowych. Jest to super rozwiązanie, aby leczenie nie odbywało się tygodniami.

Jak uniknąć bólu w gabinecie stomatologicznym?

W dzisiejszych czasach właściwie nie ma bólu w gabinetach. Stosujemy doskonałe znieczulenia miejscowe oraz znieczulenie dwutlenkiem azotu, zapraszamy do naszych gabinetów, z pewnością wyjdą Państwo szczęśliwi.

„Nigdy w życiu nie byłam w tak wspaniałym gabinecie. Doktor Marek, nie dość, że wyleczył mojego zęba w 15 minut, to jeszcze nic nie poczułam. Nikt tak, jak ja nie boi się dentystów, dlatego z całego serca polecam gabinet i Pana Marka!”

Ola M.

„Podczas wypadku uszkodziłam sobie zęby, jednak w tym gabinecie w tydzień połamane uszkodzone zęby zamienili na piękne białe licówki, niczym nie różnią się od moich poprzednich zębów, no, może są ciut ładniejsze. Jestem bardzo wdzięczna, cudowny personel.”

Jolanta W.

„W końcu doczekałem się pięknego białego uśmiechu. Myślałem, że już nigdy nie będę mógł uśmiechać się w towarzystwie. Moje największe marzenie się spełniło.”

Mariusz K.

Leczenie

Implanty dentystyczne

Endodoncja

Stomatologia estetyczna

Wybielanie zębów

Ortodoncja